INTELIGENTNÍ DŮM

web_hlgroup_podstranka_inteligentni_dum_aplikace_1

Vítejte ve světě, kde se inteligentní systémy stávají standardem vašich domácností. Ovládejte, kontrolujte a šetřete nejen peněženku, ale také drahocenný čas. Díky systému KNX získáváte téměř neomezené možnosti nastavení funkcí vašeho chytrého domu, které se vám budou přizpůsobovat po celý život.

Systém inteligentní instalace KNX  je určen pro novostavby i rekonstrukce domů, bytů, kancelářských budov i hotelů. Jde o prověřenou, více než 20 let celosvětově rozšiřovanou moderní elektroinstalaci, jejíž kvality a variabilitu jistě oceníte. Volbou KNX získáte nejen funkční celek, ale také uchvacující design v podobě našich ovládacích prvků (vypínačů) značky Lithoss.
Vaše cesta za inteligentním domem či bytem bude snadná, neboť my vše připravíme za Vás. Stačí nám k tomu jedna schůzka a chytrý systém KNX se pro Vás začne stávat realitou.

BUDE VÁS TO BAVIT
Díky KNX inteligentnímu systému jsou Vaše možnosti ovládání domu či bytu téměř neomezené.
Získáte tím:
– KOMFORT
– BEZPEČÍ
– AŽ 30 % SNÍŽENÍ PROVOZNÍCH NÁKLADŮ
– ÚSPORU ČASU
– ZÁBAVU

Co Vám KNX umožní – příklady použití:
CENTRÁLNÍ FUNKCE
Znamenají –  co chci, co používám, si dokážu naprogramovat na stisk jednoho tlačítka. Centrálními funkcemi šetříte peníze, své nervy a hlavně, BAVÍ VÁS TO.
Odcházíte z domu? Jedním kliknutím budete mít jistotu, že všechna světla zhasla, žaluzie se spustily, sporák a jiné spotřebiče se vypnuly.
Necháváte děti doma samotné? Na stisk jednoho tlačítka omezíte funkce jako ovládání spotřebičů, sauny, bazénu, tak abyste věděli, že jsou vaše děti v bezpečí.
Chcete si dělat romantický večer? Stačí jednou kliknout a hudba zazní kdekoli budete chtít, světla se ztlumí, žaluzie sjedou a dům pro vás vytvoří tu správnou atmosféru.
Odjíždíte na dovolenou a máte strach o svůj domov? Nebojte, Váš inteligentní dům se o sebe postará. Díky simulaci vaší přítomnosti v domě nikdo nepozná, že jste pryč.
To je pouze několik příkladů, jak vám systém KNX pomůže v každodenním životě!

OSVĚTLENÍ
Světelná scéna je plně ve vašich rukách. Světla v domě můžete ovládat vypínačem nebo pomocí mobilu, tabletu či PC.  Stačí si vymyslet kolik světla, kdy a kde mate rádi a dokážete si nastavit na kliknutí jednoho tlačítka tu nejlepší světelnou pohodu. Plnou kontrolou nad osvětlením samozřejmě šetříte nemalé provozní náklady.

TOPENÍ A ŽALUZIE
KNX vám umožní výraznou úsporu nákladů souvisejících s vytápěním domu či bytu. Topení automaticky přizpůsobíte dennímu režimu vaší rodiny.
Žaluzie budou bez ohledu na program reagovat na venkovní podmínky. Tedy pokud bude chladno nebo teplo, budou myslet za vás. A umějí se i samy ochránit například při silném větru.

iStock_000043534666XXXLarge

ALARM
Inteligentní dům je to nejlepší zabezpečení, které můžete mít.
Nejen, že dokáže simulovat vaší přítomnost v domě, když jste pryč. Ale pokud pohybové senzory zjistí pohyb upozorní vás na nebezpečí – pošlou SMS, zavolají, spustí ALARM, bezpečnostní mlhu, zabezpečí okna. V případě rozbití okna, vám dům vyšle zprávu a spustí žaluzie. Systém s vámi komunikuje a umí vám zpřístupnit i obrázky z kamer.

MULTIMÉDIA
Poslouchejte oblíbenou hudbu, sledujte film v každém pokoji vašeho domu. Záleží jenom na tom, co máte rádi. Vytvořte si vlastní audio/video databanku a originální CD, DVD, vinylové desky a filmy z promítačky už jen vystavte.
S KNX už nepotřebujete protivné budíky, systém vás vzbudí příjemnou hudbou, nastaví světla, zapne kávovar a přivítá vás v příjemně vytopené kuchyni.
Mají vaše děti odlišný vkus než vy? Na jedno stisknutí tlačítka se v každé místnosti rozezní různá hudba, televizní pořady či filmy…

SAUNA, BAZÉNmobil_1
KNX dokáže ovládat i tyto dva prvky. Pohlídá kvalitu vody v bazénu, vlhkost vzduchu v sauně. Pokud na saunu mají členové vaší rodiny odlišné nároky, stačí nastavit jednotlivé režimy a každý z vaší rodiny bude spokojený. V případě, že jedete domů a jste na kost promrzlí, můžete si saunu na dálku pustit a hned po příjezdu se jít prohřát.
Systém umí přivést váš bazén do režimu spánku, pokud dojde k jeho porušení, například vaše dítě se chce po ránu vykoupat, KNX vás na to upozorní.

VZDÁLENÉ OVLÁDÁNÍ
Pro inteligentní systémy jde o standard. Ovládáte váš domov kdykoliv a kdekoliv. Stačí mobil, tablet nebo PC.